Obogativeni program

Razvoj specifičnih zmožnosti otrok bo omogočen skozi izvajanje dodatnih obogatitvenih dejavnosti za otroke. Izvajajo jih strokovni delavci v času poslovanja vrtca. Potekajo skozi celo šolsko leto ali le določeno obdobje. Otrok se vključi v izbrano dejavnost v skladu s svojimi interesi in željami, upoštevaje načelo omogočanja izbire in drugačnosti. Izbere lahko največ dve obogatitvene dejavnosti (po dogovoru).

Vrsta dejavnosti Starost otrok Primeri dejavnosti Čas izvajanja,
št. srečanj
Koordinator
Zumba 4 – 6 Razvijanje motorike,

osvajanje osnove ritma, razvijanje gibalne spretnosti.

oktober 2023 –

maj 2024

( 2x mesečno)

Ta. Zver
Pravljična joga 3-4 Spoznavanje različnih asan, vaje čuječnosti, različne tehnike dihanja. oktober 2023 – maj 2024

(2x mesečno)

L. Zver
Folklora 4 – 6 Uvajanje otrok v gibanje v ritmu, spoznavanje otroških ljudskih pesmi in plesov, uživanje v rajalnih igrah oktober 2023 – maj 2024

( 2x mesečno)

Te. Zver

U. Kelenc

A. Marič

Pevski zbor 4 – 6 Vokalna tehnika, petje pesmi, razvijanje melodičnega in ritmičnega posluha.

Udeležba na območnem srečanju OPZ in morebitno nastopanje na prireditvah lokalne skupnosti.

oktober 2023 – maj 2024

(2x mesečno)

K. Balažic

Malček in žoga 1-3 Osvajanje osnovnih načinov gibanja z žogo, spoznavanje različnih vrst žog. oktober 2023 – maj 2024