BRALNA ZNAČKA ZA ODRASLE

OŠ Odranci že vrsto let za učence organizira vseslovensko akcijo, imenovano “Bralna značka”. V našem okolju beremo za Kranjčevo Bralno značko, saj je posvečena pisatelju Mišku Kranjcu iz Velike Polane.

V letošnjem letu se šola priključuje gibanju “Medgeneracijsko branje”, kjer želimo biti drug drugemu vzgled in v podporo. Treba se je zavedati pomena bralne pismenosti, ki ga lahko razvijamo samo tako, če bomo dobri bralci.

Prav zato se bomo skozi različne aktivnosti povezovali med seboj.

Ena izmed novosti, ki jo uvajamo je tudi “Bralna značka za odrasle.”

Navodila za BZ za odrasle:

Odrasli v celem šolskem letu preberejo štiri knjige. Ena knjiga naj bo taka, kot jo berejo naši otroci (lahko je to knjiga za Cankarjevo tekm., knjiga iz projekta Rastem s knjigo ali poljubno izbrano delo, ki nagovarja mladega bralca in lahko tudi odraslega bralca). Priporočila glejte na prijavnici. Ker je v naši lokalni skupnosti in na domačih policah kar nekaj Kozarjevih knjig, naj bo druga knjiga iz Kozarjeve zakladnice. Ostali dve knjigi naj sta poljubno izbrani.

BZ boste opravljali tako, da boste najprej izpolnili prijavnico, ki jo najdete TUKAJ (izpolnjeno prijavnico oddate vzgojiteljici v vrtcu) ali se boste prijavili v šolski knjižnici.

V mesecu januarju in v mesecu aprilu bosta srečanji v živo, t. i. Bralni čajanki, na katerih boste prejeli tudi kartončke, kamor se bodo vpisala in potrdila prebrana dela.

Povabljeni pa boste tudi na zaključek BZ v mesecu juniju.

VLJUDNO VABLJENI!