Teden otroka smo obeležili tudi v oddelku 5. Rdeča nit naših dejavnosti je bila igra. Pogovarjali smo se o igri nekoč, igri naših staršev in današnji igri. Otroci so povedali, da so se njihovi starši igrali brez telefonov in youtube, pogledali so samo eno risanko in šli spat. Igrali so se zunaj (Ristanc, Ti loviš, skrivalnice), z babami in avtomobilčki. A vsega so imeli malo. Nekaj otrok je prineslo v vrtec igrače svojih staršev.
Naš teden se je začel z branjem poslanice, po kateri smo se pogovarjali o zapisanem. Ogledali smo si nekaj risank najinega otroštva (Palček Smuk, Zajčki CIK-CAK, Šolenčki). Spoznali smo ljudsko pesem Sonce sije, dežek gre. Igrali smo se z nestrukturiranim materialom in likovno ustvarjali. Za konec pa so si otroci prinesli igrače od doma.
Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Vzgojiteljici Monika in Terezija