» Drevje.«

»Drevesa.«

»Ka sem delala ime iz vejic.«

»Ka smo se slikali.«

»Listi.«

»Ka smo ustvarjali iz listja, kamnov, vejic.«

»Voda.«…

Nekaj izjav otrok.

Oddelek 5 smo sodelovali v Unesco projektu Gozd in naravno okolje skozi otrokove oči. Narava je otrokova najboljša učiteljica in ker se otroci zelo radi gibajo na prostem smo se odločili za ta projekt.

Sledili smo naslednjim ciljem projekta:

  • spodbujanje pozitivnega odnosa do narave
  • ohranjanje pristnosti in sožitje z naravo 
  • izobraževanje v trajnostnem načinu življenja (zdravje, gibanje, skrb za okolje …) 
  • medpredmetno povezovanje,
  • razvijanje spoštovanja in odgovornosti državljanov

Z otroki smo se večkrat odpravili v naravo, v bližnji gozd, kjer smo opazovali drevesa, opazovali smo gozd v različnih letnih časih (izbrali smo si »svoje drevo«), izvajali smo različne dejavnosti v gozdu, se sproščali v gozdu, raziskovali in ustvarjali. V oddelku smo še izvedli projekt in ga še trenutno izvajamo »Gremo v naravo« v okviru katerega otroci skupaj s svojimi starši odkrivajo naravo, bivajo na svežem zraku, opazujejo naravo in okolico in ob tem skupaj ustvarjajo in nekaj tudi zapišejo v mapo. Otroci pa svoj »potep« v naravo predstavijo prijateljem v oddelku.

Otroci so v gozdu uživali, raziskovali, »pisali« iz vejic svoja imena, se igrali z listjem…

Vzgojiteljici oddelka 5

(Skupno 123 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost