Danes, 22. 9. 2022, smo v oddelku 5, obeležili Dan brez avtomobila.

Zjutraj smo šli na »bulo«, kjer so otroci opazovali balone, ki so leteli nad Odranci.

V jutranjem krogu smo se pogovarjali o prometu. Vsak otrok je povedal, kako je danes prišel v vrtec (peš, s kolesom ali z avtomobilom) in s štampiljko označil na plakatu.

Zunaj je vzgojiteljica Sandra otrokom prebrala pravljico Dedkovo kolo, avtorice V. Radovanovič.

Nato so otroci s kredami risali na asfaltu v Prešernovi ulici, ki je bila ta čas zaprta za promet. Na koncu so se otroci fotografirali s policisti, ki so skrbeli za red in varnost.

vzgojiteljici oddelka 5