Ker se zavedamo, da je gibanje zelo pomembno, smo v letošnjem šolskem letu v oddelku 5 vrtca Mavrica Odranci, sodelovali v projektu Pešpoti v mojem kraju. Na sprehodih smo opazovali spreminjanje narave v različnih letnih časih, spoznali del naravne in kulturne dediščine v našem kraju, raziskovali ter tako preživeli veliko prijetnega časa v naravi.

V jeseni smo se sprehodili do vasi Lipa. Zimski sprehod smo načrtovali in izvedli po poljskih poteh v našem kraju. Ustavili smo se v Gabrovih grabah, kjer smo srečali ribiče, ki skrbijo za okolico grab. V mesecu maju pa smo se sprehodili do Centra kulturne dediščine v našem kraju, kjer smo si ogledali mlin. Pot smo nadaljevali ob potoku Črncu. Na poti nas je spremljalo prijetno ptičje žvrgolenje in rahel piš vetra. Srečali smo polža, na drevesu našli mah, ki kaže sever (izjava otroka) in vonjali dišeče cvetove bezga.

Ko smo se vrnili v vrtec, smo se ohladili z bananinim sladoledom, ki smo si ga pripravili zjutraj.

 

Vzgojiteljici Monika in Aleksandra

 

(Skupno 87 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost